XIX Niedziela Zwykła – 13 sierpnia 2023

1. Na Mszy św. o godz. 10.30 uroczyste udzielenie sakramentu Chrztu św. Następny termin chrztów 10 września.
    2. Uroczysty odpust ku czci św. Dominka będzie dziś w Dominikanówce o godz. 12.00.
    3. Z racji 13 dnia miesiąca zapraszamy na Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie, które odbędą się dziś, ale tu w Sanktuarium o godz. 18.00.

1. Jutro wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Jest to dzień modlitwy za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach. W czwartek wspominamy w liturgii Kościoła św. Jacka.
    2. We wtorek (15 sierpnia) – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – w naszej parafii odpust Matki Boskiej Zielnej. Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Sumie procesja eucharystyczna, którą obsługuje OSP z Zielonego. Po procesji poświęcenie ziół, owoców i dewocjonaliów. Zapraszamy obsługujących procesję, chór i orkiestrę oraz dzieci do sypania kwiatków. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. prof. Sławomir Nowosad z KULu. W tym dniu nie będzie Mszy św. w Łuszczaczu.
    3. Wieczorem, 15 sierpnia, odbędzie się koncert ku czci Wniebowziętej. Grać będzie Dawid Szwal i jego przyjaciele.
    4. Sprzątanie Sanktuarium i otoczenia po odpuście w środę. Bardzo prosimy o to mieszkańców Zaborecznego i Kolonii Partyzantów. Prace rozpoczynamy o godz. 7.30. Przynosimy wiadra i ścierki.
    5. W czwartek też będzie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.00. Już o 17.00 rozpocznie się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w intencji naszych zmarłych przodków.
    6. X Piesza Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych wyruszy z Zamościa spod Szpitala Jana Pawła II w sobotę, 19 sierpnia o godz. 7.00. O godz. 14.00 – powitanie pielgrzymów w naszym Sanktuarium, o godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa i zakończenie Mszą św. przy Kaplicy na Wodzie.

1. W Sanktuarium Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00, w Łuszczaczu o godz. 8.00. Suma odpustowa w kaplicy św. Rocha o godz. 12.00. Przy kaplicy św. Rocha gromadzimy się już o godz. 11.00 – będzie tam koncert zespołu Wójtowianie i orkiestry krasnobrodzkiej. Strażaków z Wólki Husińskiej prosimy jak zawsze o przybycie w mundurach dla utrzymania porządku oraz prosimy o pomoc w zbieraniu tacy. Od godz. 10.00 utrzymujemy ruch jednokierunkowy tylko w stronę kaplicy. Nie wyjeżdżamy od kaplicy w stronę K-du, bo droga jest wąska i utworzą się korki. Prosimy policję o kierowanie ruchem pojazdów. Sprzątanie kaplicy i jej otoczenia po odpuście w poniedziałek od godz. 8.00. Do tej czynności zapraszamy naszych harcerzy. Gospodarkę Komunalną prosimy o wywiezienie zebranych śmieci.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium i spłatę zobowiązań: z Nowego Jorku – 1500 zł.; z Krasnobrodu – raz 1000 zł., raz 500 zł. i raz 100 zł.; z Hutkowa, z Łukowej i spod Biłgoraja – po 500 zł.; z Toronto w Kanadzie – 200 dolarów kanadyjskich; z Wólki Husińskiej – dwa razy i z Tomaszowa – po 200 zł.; bezimiennie dwa razy, z Lublina dwa razy i ze Szczebrzeszyna – po 100 zł.; z Zamościa – 70 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Dominikanówki – 500 zł.; z Krasnobrodu – raz 200 zł. i raz 100 zł.; z Lublina – 200 zł.; z Bytomia – 150 zł.; z Łuszczacza, z Pruszkowa i z Tomaszowa – po 100 zł.; z Krynic – 50 zł.; ze Świdnika – 30 zł.; z Warszawy i z Zamościa – po 20 zł.
    2. Niech Matka Boska Krasnobrodzka na której Sanktuarium składane są te ofiary wynagrodzi.
    3. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 10 zł.
    4. Exodus Młodych, czyli Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży odbędzie się w Zwierzyńcu w dniach 22-25 sierpnia 2023. Zachęcamy Młodzież do uczestnictwa.
    5. Legion Maryi organizuje pielgrzymką do Częstochowy 8-9września. Koszt 180 zł. Zapisy w zakrystii.
    6. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia 2023 r. zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Słowenii.
    7. Modlitwa do Matki Bożej Krasnobrodzkiej.