XX Niedziela Zwykła – 20 sierpnia 2023 roku

1. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Przeznaczamy je na remont Sanktuarium i na spłatę zobowiązań.
    2. Jest z nami ks. prof. Marian Pokrywka. Dziękujemy za tę obecność i za dzielenie się Słowem Bożym.
    3. Uroczysty Odpust ku czci św. Rocha będzie dzisiaj o godz. 12.00 w Dolinie św. Rocha. Zapraszamy
    4. Dziś także rozpoczynamy w naszym mieście XVII Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Per Artem ad Astra. Zapraszamy dziś na recital organowy Dominika Kapinosa – laureata ubiegłorocznego Konkursu. Początek o godz. 19.00.

1. W liturgii Kościoła obchodzimy jutro wspomnienie św. Piusa X, we wtorek – NMP Królowej, w czwartek św. Bartłomieja Apostoła, w sobotę uroczystość NMP Częstochowskiej. U nas Msze św. będą o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszach św. odnowienie Aktu Zawierzenia Narodu.
    2. Zapraszamy młodzież do udziału Exodusie Młodych, który odbędzie się w Zwierzyńcu 22-25sierpnia.
    3. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
    4. Uroczyste zakończenie Festiwalu Per Artem ad Astra rozpocznie się Mszą św. w najbliższą sobotę o godz. 18.00.

III. W przyszłą Niedzielę:

1. Ostatni tego lata koncert organowy będzie za tydzień o godz. 17.00. Wystąpi pan Marek Kudlicki z Wiednia. Towarzyszyć mu będzie Tomasz Suchowierzch – fagot.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na Sanktuarium: bezimiennie – 20.000 zł., z Łuszczacza – raz jako dziesięcina – 4100 zł., raz 300 zł., i trzy razy po 100 zł., z Wólki Husińskiej – raz 1000 zł., raz 500 zł. i raz 400 zł., z Zamościa – raz 500 zł. i raz 100 zł., z Norwegii jako dziesięcina – 470 zł., z Kolonii Partyzantów – 300 zł., z Lublina – raz 300 zł. i raz 200 zł., z Krasnobrodu – cztery razy po 200 zł. i pięć razy po 100 zł., z Majdanu Małego, z Iławy i z Wolina – po 200 zł., Z Sitańca i z Ulhówka – po 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: od Nadleśnictwa Tomaszów – 2.500 zł., z Krasnobrodu – raz 500 zł., trzy razy po 200 zł., dwa razy po 100 zł. i raz 50 zł., z Warszawy – raz 500 zł. i raz 10 zł., z Nowej Wsi – raz 200 zł. i raz 50 zł., z Tczewa – 150 zł., z Pruszkowa – 100 zł. i z Ostrowca – 50 zł. Niech Bóg wynagrodzi szczególnymi łaskami przez wstawiennictwo Matki Boskiej Krasnobrodzkiej.
    2. Zachęcamy gorąco do sięgnięcia po tygodnik katolicki „Niedziela”. Jest w zakrystii w cenie 10 zł.
    3. Dziękujemy za piękne wysprzątanie kościoła i otoczenia po Odpuście Wniebowzięcia NMP. A sprzątali z Kolonii Partyzantów – Maria Adamczuk, z Zaborecznego – Maja Dobek, Monika Dumicz, Grażyna Furmaniak, Irena Gumiela, Zofia Kurzempa, Kazimierz Furmaniak, Wiesław Pasieczny i Franciszek Sachajko. Bardzo sprawnie i pięknie to uczynili.
    4. Dożynki Diecezjalno-Gminne będą w tym roku 10 września. Bardzo prosimy, aby każda wioska naszej parafii przygotowała wieniec i dar ołtarza.
    5. Legion Maryi organizuje Pielgrzymkę: Na Jasną Górę w dniach 8-9 września. Informacje i zapisy w zakrystii.
    6. Zapraszamy na film o rodzinie Ulmów, która będzie beatyfikowana 10 września. Film odbędzie się w Krasnobrodzkim Domu Kultury w dniu premiery, tj. w najbliższy piątek o godz. 17.30 oraz w sobotę i w niedzielą też o godz. 17.30. Istnieje też możliwość dodatkowych pokazów.
    7. W sobotę 2 września br. odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Członków Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Opieki w Zamojskiej Katedrze według programu:

godz. 18.00 – Msza św.

godz. 19.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i rozważania tajemnicy różańcowej Chrzest Jezusa w Jordanie.

godz. 19.15 – Procesja różańcowa wokół Katedry.

godz. 20.00 – Apel Jasnogórski przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Opieki.

1. Modlitwa do Matki Boskiej Krasnobrodzkiej.