XXI Niedziela Zwykła – 27 sierpnia 2023 roku

1. Zapraszamy na ostatni tego lata koncert organowy. Dziś o godz. 17.00 wystąpi pan Marek Kudlicki z Wiednia. Towarzyszyć mu będzie Tomasz Suchowierzch – fagot.
    2. Spotkanie osób, które pielgrzymowały do Medżugorje będzie dziś po Mszy św. o godz. 18.00.

1. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Augustyna, we wtorek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela, w piątek – bł. Bronisławę.
    2. W najbliższy wtorek przybędzie do naszego Sanktuarium Pielgrzymka Lubelskich Leśników z okazji 100-lecia Lasów Państwowych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00. Po Mszy św. leśnicy zapraszają na spotkanie z bracią leśną na placu przy Sanktuarium. Zapraszają wszystkich chętnych do udziału w pielgrzymce.
    3. Spowiedź św. dla uczniów i nauczycieli rozpoczynających rok szkolny będzie w piątek: w Łuszczaczu – godz. 16.00, w Krasnobrodzie dla szkół krasnobrodzkich i pozostałych dzieci i młodzieży z całej parafii o godz. 17.00. Przypominamy, że jest to też pierwszy piątek miesiąca. Ks. Łukasz prosi, by wszyscy uczniowie klas VIII, którzy chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania koniecznie rozpoczęli Nowennę I piątków. Prosimy rodziców, by przypomnieli i dopilnowali, by wszyscy rozpoczynający nowy szkolny uczynili to z czystymi sercami.
    4. W piątek przypada 84. rocznica wybuchu II wojny światowej.
    5. Przypominamy, że od 1 września codzienne Msze św. odprawiamy o godz. 7.00, 7.30 i 18.00, w sobotę 7.00, 8.00 i 18.00. Pół godziny przed Mszą św. wieczorną, czyli o 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prosimy, by adoracja była w ciszy.
    6. W sobotę też z racji pierwszej soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, zawierzenie się Niepokalanemu Sercu NMP Królowej Polski i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

1. Wznawiamy odprawianie Mszy św. we wszystkich kościołach dojazdowych. Porządek Mszy św., tak jak było przed wakacjami. Kontynuujemy kolejkę związaną ze sprzątaniem kościołów.
    2. Z racji I-ej niedzieli m-ca w Sanktuarium po Sumie procesja eucharystyczna, którą obsługuje OSP z Wólki Husińskiej. W kościołach filialnych adoracja Najświętszego Sakramentu i konferencja. Na Odpust 8 września zapraszamy Strażaków z Klocówki.
    3. Taca przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne naszej diecezji.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium i spłatę zobowiązań: Krasnobrodu – raz 2000 zł., raz 1000 zł., 5 razy po 200 zł. i 3 razy po 100 zł., z Łuszczacza – 2 razy po 200 zł. i 2 razy po 100 zł., z Hutkowa – raz 200 zł. i raz 100 zł., z Piastowa – 200 zł., z Guciowa, z Lipiny, ze Stalowej Woli, z Nowej Wsi i z Warszawy – po 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: od Nadleśnictwa Zwierzyniec – 2500 zł., z Krasnobrodu – raz 2000 zł., dwa razy po 1000 zł., raz 200 zł., raz 150 zł. i raz 50 zł., z Poznania – 2000 zł., z Krakowa jako dziesięcina – 1000 zł., z Pniówka i z Biłgoraja – po 1000 zł., bezim. – 500 zł., z Łabuń – 370 zł., z Suchowoli, z Szopinka i z Zamościa – po 200 zł., z Lublina – 150 zł., i 100 zł., z Dominikanówki, z Kwidzyna, z Jakubowic Konińskich i z Brzegu Dolnego – po 100 zł. Wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim. Dziękujemy też naszym parafianom, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę i przekazują ofiary czy to w kopertach, czy wpłacając na konto.
    2. Do nabycia prasa katolicka Niedziela w cenie 10 zł.
    3. Przypominamy o dożynkach i prosimy o wieńce z każdej miejscowości naszej parafii.
    4. Legion Maryi organizuje Pielgrzymkę: Na Jasną Górę (8-9 IX) wyjazd 08.09.2023r. g. 13.00 – z Podklasztoru, powrót następnego dnia wieczorem, koszt 180zł. Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii.
    5. Dziś przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć dar ofiarny na rehabilitację 40-letniego Łukasza, który uległ wypadkowi. Strażacy z jego miejscowości będą zbierali ofiary.

Modlitwa do za diecezję.