XXII Niedziela Zwykła – 03 września 2023 roku

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na WSD naszej diecezji.
    2. Z racji I-ej niedzieli m-ca w Sanktuarium po Sumie procesja eucharystyczna, którą obsługuje OSP z Wólki Husińskiej. W kościołach filialnych adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. Jutro, w poniedziałek, rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msza św. dla szkół w Krasnobrodzie o godz. 8.00 w szkole. W Łuszczaczu o godz. 8.30.
    2. Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie w środę po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zgłębiać poznawanie Słowa Bożego.
    3. W piątek – 8 września: Odpust Narodzenia N.M.P. inaczej Matki Boskiej Siewnej. Msze św. w Sanktuarium tak, jak w każdą uroczystość. Słowo Boże głosi Prałat Czesław Grzyb z Tomaszowa. Po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion. Odpust obsługują strażacy z Klocówki.

1. W przyszłą niedzielę odbędzie się beatyfikacja Rodziny Ulmów w Markowej k. Łańcuta. W naszym Sanktuarium zaś odbędą się Dożynki Diecezjalno-Gminne. Przewodniczy im będzie Ks. Prof. Marian Pokrywka. Prosimy jeszcze raz, by mieszkańcy wiosek naszej parafii przygotowali wieńce dożynkowe.

Porządek uroczystości dożynkowych:

Godz. 10.30 – przy Kaplicy Objawień na Wodzie zbiórka delegacji z wieńcami – rejestracja wieńców i modlitwa różańcowa

Godz. 11.10 – przejście uczestników na plac przy kościele. Zajęcie miejsc przez delegacje z wieńcami i darami ołtarza.

Godz. 11.30 – koncert zespołu „Wójtowianie”.

Godz. 12.00 – powitanie zebranych, Msza św., po homilii poświęcenie wieńców. Uroczystościom towarzyszy orkiestra już przy przejściu od Kaplicy Objawień. Na czele krzyż i dwie chorągwie, które wcześniej z kościoła przeniosą do kaplicy Strażacy z Dominikanówki. Oni też niosą krzyż i chorągwie w czasie procesji eucharystycznej. W dniu dożynek w kościele parafialnym pozostałe Msze św. odprawimy w godzinach tradycyjnych z tym że o godz. 10.30 msza św. chrzcielna recytowana i bez kazania. Po sumie na placu za Informacją Turystyczną będzie prezentacja zespołów ludowych. Szczegóły są na plakatach.

1. Niedziela Chrzcielna – Akty chrztu świętego spisujemy od wtorku do piątku w godz. od 8.30-10.00 i 17.00 – 18.00 w kancelarii Pana Organisty. Spowiedź dla rodziców i chrzestnych w sobotę na Mszy św. wieczornej, a po Mszy św. konferencja chrzcielna.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na remont Sanktuarium i spłatę zadłużeń: z Krasnobrodu – 3 razy po 1000 zł., 4 razy po 500 zł., raz 300 zł., 6 razy po 200 zł., raz 150 zł. i 3 razy po 100 zł.; z Łuszczacza, z Majdanu Wielkiego, z Nowej Wsi, z Lublina, z Tarnogrodu i z Wiednia – po 200 zł., z Łuszczacza, z Biłgoraja i z Lublina – po 100 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Krasnobrodu – 2 razy po 1000 zł., raz 700 zł., 2 razy po 500 zł., raz 400 zł., 3 razy po 200 zł. i 5 razy po 100 zł.; z Lublina i z Pniówka – po 1000 zł.; z Norwegii jako dziesięcina – 350 zł.; z Łęcznej – 250 zł.; z Biłgoraja, ze Świdnika i z Warszawy – po 200 zł.; z Tomaszowa – 150 zł.; z Ożarowa Mazowieckiego, z Łaszczowa i z Zamościa – po 100 zł; oraz z Hrubieszowa – 50 zł. Jeszcze raz – wielkie, serdeczne Bóg zapłać. Wierzymy głęboko, że Matka Najświętsza, Pani Krasnobrodzka, nie zapomni o ofiarodawcach i ich rodzinach. Dziękujemy serdecznie naszym parafianom, którzy odpowiedzieli na nasz apel i składają ofiary po tych pamiątkowych folderkach. Będziemy bardzo wdzięczni, gdy wszyscy odpowiedzą na ten apel.
    2. Do nabycia prasa katolicka Niedziela w cenie 10 zł.
    3. Legion Maryi organizuje Pielgrzymkę: Na Jasną Górę (8-9 września) wyjazd w piątek o godz. 13.00 – z Podklasztoru, powrót następnego dnia wieczorem, koszt 180 zł. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy wszystkich legionistów, sympatyków Legionu Maryi oraz wszystkich chętnych.
    4. Proszono nas, by ogłosić, że: Biblioteka Publiczna w Krasnobrodzie oraz Zespół Szkół w Krasnobrodzie zapraszają na Narodowe Czytanie, które odbędzie się 9 września, w sobotę o godz. 15.00 na Placu Siekluckiego. Podczas spotkania będzie możliwość otrzymania pamiątkowej pieczęci. Warto więc wziąć ze sobą własny egzemplarz książki „Nad Niemnem”.
    5. Modlitwa do Matki Bożej Krasnobrodzkiej.