OGŁOSZENIA PARAFIALNE 14.08.2022

1. Na Mszy św. o godz. 10.30 udzielany będzie sakrament Chrztu św. Następny termin chrztów 11 września.
    2. Zapraszamy też do Sanktuarium na godz. 17.00 na kolejny tego lata koncert organowy. Gościć dziś będziemy p. Pawła Seligmana z Cieszyna.

1. Jutro (15 sierpnia) – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – w parafii odpust Matki Boskiej Zielnej. Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Sumie procesja eucharystyczna, którą obsługuje OSP z Dominikanówki. Po procesji poświęcenie ziół, owoców i dewocjonaliów. Zapraszamy obsługujących procesję, chór i orkiestrę oraz dzieci do sypania kwiatków. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. Mariusz Skakuj – Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. o. Pio w Zamościu. W tym dniu nie będzie Mszy św. w Łuszczaczu.
    2. Sprzątanie Sanktuarium i otoczenia po odpuście we wtorek. Bardzo prosimy o to mieszkańców Majdanu Wielkiego wszystkie Przerwy. Prace rozpoczynamy o godz. 7.30. Przynosimy wiadra i ścierki.
    3. W środę wspominamy św. Jacka, w sobotę św. Bernarda z Clairvaux.
    4. W czwartek będzie Msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.00. Już o godz. 17.00 rozpocznie się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w intencji naszych przodków.
    5. W sobotę o godz. 7.00 spod Szpitala Jana Pawła II wyjdzie z Zamościa IX Piesza Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych. O godz. 14.00 – powitanie pielgrzymów, 15.00 – Droga Krzyżowa, a potem uroczysta Eucharystia przy Kaplicy na Wodzie pod przewodnictwem bpa Mariana Rojka.

1. W Sanktuarium Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00, w Łuszczaczu o godz. 8.00. Suma odpustowa w kaplicy św. Rocha o godz. 12.00. Przy kaplicy św. Rocha gromadzimy się już o godz. 11.00 – będzie tam koncert zespołu Wójtowianie i orkiestry krasnobrodzkiej. Strażaków z Wólki Husińskiej prosimy o przybycie w mundurach dla utrzymania porządku oraz prosimy o pomoc w zbieraniu tacy. Od godz. 10.00 utrzymujemy ruch jednokierunkowy tylko w stronę kaplicy. Nie wyjeżdżamy od kaplicy w stronę K-du, bo droga jest wąska i utworzą się korki. Prosimy Policję o kierowanie ruchem pojazdów. Sprzątanie kaplicy i jej otoczenia po odpuście w poniedziałek od godz. 8.00. Do tej czynności zapraszamy naszych Harcerzy. Gospodarkę Komunalną prosimy o wywiezienie zebranych odpadów.
    2. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na prace remontowe w Sanktuarium.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na remont Sanktuarium: z Chojnowa na kwiaty – 1200 zł., z Majdanu Sopockiego – 500 zł., z Sitańca – 400 zł., z Krasnobrodu – 300 zł. i trzy razy po 200 zł., z Jastrzębia Zdroju, z Radomia i z Warszawy – po 200 zł., z Hutkowa, z Krasnobrodu, z Białej Podlaski, z Księżpola i ze Zwolenia po 100 zł. i z Łabuń – 50 zł. Na konto parafii wpłynęły ofiary: od Nadleśnictwa Tomaszów – 3000 zł., dziesięcina z Norwegii – 2100 zł., z Hutkowa – 2000 zł., z Lublina – 500 zł., z Krasnobrodu – dwa razy po 200 zł. i raz 100 zł., z Szarowoli – 200 zł. i z Zamościa – 20 zł. Matce Krasnobrodzkiej zawierzamy ofiarodawców i ich rodziny.
    2. Trwają prace instalacyjne na parterze, tynkowane są elewacje i wykonywane cokoliki przy ścianach.
    3. Legion Maryi organizuje Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 9-10 września. Wyjazd 9.08 o g. 12.00 – z Podklasztoru, powrót następnego dnia wieczorem, koszt z noclegiem i obiadem – 160zł. Zapisy w zakrystii.
    4. Jutro też podczas Mszy św. o godz. 12.00 w Katedrze Zamojskiej śpiewy będzie prowadził zespół Mazowsze, po Eucharystii będzie koncert zespołu. O godz. 19.00 koncert Zespołu Mazowsze na Rynku Wielkim w Zamościu.
    5. Do nabycia tygodnik Niedziela w cenie 8 zł.
    6. Modlitwa do Matki Bożej Krasnobrodzkiej.