OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.10.2019 r.

1. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę. Przeznaczone są one na misje.
    2. Wypada rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego, którego dokonał w 1699 roku (12 lipca) bp sufragan lwowski obrządku ormiańskiego Deodat Nersesowicz. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na odnowienie naszego Sanktuarium
    3. Po Sumie spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych..

1. Krąg Biblijny w środę po Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy.
    2. Porządkujemy groby naszych zmarłych. Bardzo prosimy, by segregować odpady. Mianowicie: oddzielnie liście, ziemię i naturalne wianki, oddzielnie szkło bez parafiny i oddzielnie sztuczne kwiaty i plastyki. Zachęcamy, by nie stawiać na grobach wieńców i kwiatów sztucznych. Wywożenie śmieci będzie we wtorek i środę. Do tej czynności kolejka wypada w środę: na mieszkańców Majdanu Małego, a w czwartek na mieszkańców Wólki Husińskiej. Prace rozpoczynamy o godz. 8.00. Ci, którzy nie mają ciągników pomagają przy ładunku śmieci. Prosimy również kobiety o pomoc w segregacji śmieci.
    3. Nabożeństwa różańcowe do czwartku będą o godz. 16.30. Natomiast w listopadzie będzie to różaniec połączony z czytaniem wypominków i będzie codziennie także o godz. 16.30. Zapraszamy.
    4. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w Sanktuarium odprawimy w porządku niedzielnym – godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Po Sumie procesja żałobna na cmentarz. Zakończenie procesji przy grobach żołnierskich, gdzie zostanie odczytany modlitewny apel poległych. Po procesji poświęcenie pomników i krzyży – rozpoczęcie od strony szkoły. O godz. 18.00 na cmentarzu nabożeństwo Drogi Krzyżowej za poległych na wojnach, pomordowanych w obozach niemieckich, łagrach sowieckich i za zmarłych, którzy kiedykolwiek brali udział w tym nabożeństwie. Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież naszej parafii. Rozpoczęcie modlitw przy grobach kapłanów, tuż za główną bramą. W czasie procesji niesiemy lampiony. Serdecznie zapraszamy. Przypominamy,że jest to też pierwszy piątek miesiąca.
    5. W sobotę – 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwane Dniem Zadusznym. Msze św. odprawimy o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 00 żałobna procesja na cmentarz, zakończenie przy Pomniku Powstańców z 1863 r. Po procesji poświęcenie krzyży i pomników. W uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny nie ma Mszy św. w kościołach dojazdowych.
    6. Jest to też I sobota miesiąca. I uwaga: na godz. 16.30 zapraszamy wszystkie rodziny, z których ktoś odszedł do Pana od ubiegłorocznego Dnia Zadusznego. Będziemy imiennie wyczytywali tych zmarłych i zapalali symboliczny znicz.

III. W przyszła niedzielę:

1. Z racji I-ej niedzieli miesiąca w Sanktuarium po Sumie i w kościołach filialnych po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i konferencja na temat intencji modlitw na listopad.

1. Bóg zapłać za ofiary na remont Sanktuarium: rodzina z Biłgoraja 2400 zł., rodzina z Krasnobrodu – 2000 zł., bezimiennie z Zamościa – 500 zł., raz 300 zł. i raz 100 zł., z Hutkowa – 300 zł., z Łuszczacza – 300 zł, z Krasnobrodu – 3 razy po 200 zł., z Majdanu Wielkiego – 2 razy po 200 zł., ze Skokówki – 200 zł., i po 100 zł. z Długiego Kątu, z Wołomina, z Bliżowa i z Jacni. Na konto parafii wpłynęły ofiary: z Majdanu Wielkiego – 750 zł. i z Zamościa – 100 zł. Jak widzicie, trwają prace przy elewacji dzwonnicy i przy układaniu dachówki. Zostały już zamontowane od strony południowej okna w tzw. bawolich oczkach.
    2. W dniach 1 – 8 listopada zyskujemy odpusty zupełne za zmarłych.

Warunki zyskania odpustu:

1. stan łaski uświęcającej, czyli wolność od grzechu ciężkiego. Zachęcamy gorąco do korzystania ze spowiedzi św.
  2. nabożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego,
  3. odmówienie modlitwy Ojcze nasz Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencji Ojca Świętego.
  1. Odpust zupełny można także uzyskać w Dniu Zadusznym przez nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie wyżej podanych modlitw. W związku z tym niech w Dniu Zadusznym będą otwarte wszystkie kaplice dojazdowe i kościół parafialny. Jednorazowo można uzyskać odpust tylko dla jednego zmarłego.
  2. Kartki wypominkowe znajdują się w kościele na bocznych ołtarzach i w zakrystii. Wypełnione składamy w zakrystii u księży. Nie składamy kartek wypominkowych na tacę.
  3. Różaniec wypominkowy za zmarłych przez cały listopad odmawiamy przed Mszą św. wieczorową o godz. 16.30. W soboty zaś po Mszy św. Zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
  4. Na korytarzu przy wejściu do kościoła możemy podziwiać wystawę prac konkursowych o Janie Pawle II.
  5. Organizowana jest pielgrzymka do Medżugorje w dniach 12 – 3.01.2019 r. Zapisy w zakrystii.
  6. Do nabycia tygodnik Katolicki „Niedziela” w cenie 5 zł, oraz miesięcznik „Nasza Arka” na miesiąc listopad w cenie 5 zł.
  7. W sklepiku u s. Jadwigi możemy nabywać kalendarze lubelskie, a w zakrystii są jeszcze Kalendarze Katolickiego Radia Zamość oraz kalendarze rolnicze – książkowe i ścienne z wieńcami dożynkowymi.
  8. Proboszcz i pan Organista zapraszają do zapisywania się do chóru parafialnego. Należy po prostu przyjść na próbę, która jest w każdą sobotę po Mszy św. wieczornej.
  9. Jak już informowaliśmy Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu organizuje dziś przy naszym Sanktuarium Kiermasz Dobroczynny na rzecz zakończenia budowy domu dla osób niepełnosprawnych w Zamościu. Ks. Piotr Jakubiak podarował na ten cel swoje książki, a wychowankowie Stowarzyszenia przekazali prace artystyczne. Wszystkich życzliwych temu dziełu zapraszamy do zakupów, a ekipie młodzieży z Drogi do Prawdy dziękujemy za pomoc w organizacji całodziennego kiermaszu.