Triduum Paschalne 2023

WIELKI CZWARTEK
Dzień ustanowienia kapłaństwa, Eucharystii i przykazania miłości. W naszym Sanktuarium Mszę św. Wieczerzy Pańskiej odprawimy o godz. 18.00. Po Mszy. adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 21.00. Zapraszamy do udziału i jako kapłani prosimy w tym dniu o szczególną modlitwę za nas.

WIELKI PIĄTEK
Dzień męki i śmierci Pana Jezusa. Od godz. 7.00 do 17.00 trwa adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy prowadzona przez osoby indywidualne i grupy religijne naszej Parafii. Drogę Krzyżową po Kalwarii, rozpoczniemy o godz. 17.00, a następnie o godz. 18.00 celebracja Liturgii Wielkiego Piątku w kościele. Opiekunów stacji prosimy o przeprowadzenie porządków i zapalenie zniczy. Wierni, którzy nie mogą przybyć do kościoła parafialnego, Drogę Krzyżową odprawiają w kaplicach o godz. 17.00 i odśpiewają całość Gorzkich Żali. Starsi i chorzy treści tego dnia przeżyją w oparciu o program rozgłośni katolickich. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

WIELKA SOBOTA
Jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. W sobotę o godz. 19.00 rozpoczynamy uroczystą celebrację Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału. Akta do chrztu spisujemy we wtorek i środę rano w godz. od. 8.30 – 10.00 i wieczorem po Mszy św. Konferencja dla rodziców i chrzestnych w Wielki Czwartek po nabożeństwie wieczornym. Adoracja Pana Jezusa w Grobie trwa od Liturgii Wielkiego Piątku dzień i noc aż do Rezurekcji.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Rezurekcja o godz. 6.00; kolejne Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Na Rezurekcję zapraszamy orkiestrę i obsługujących procesję. Na Kalwarii zapalamy znicze. Bardzo prosimy, by wszystkie miejscowości wzięły swoje chorągwie na procesję. Chorągwie zostały odrestaurowane. Msze św. w kościołach filialnych jak w każdą niedzielę.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY
Msze św. w Sanktuarium i na kaplicach odprawimy w porządku niedzielnym. Na Mszy św. o godz. 10.30 udzielimy sakramentu Chrztu św. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.