Muzeum Sakralne

[dropcap]S[/dropcap]anktuarium Maryjne w Krasnobrodzie to główny ośrodek kultu Maryjnego diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej. Historia tego miejsca sięga roku 1640. Wówczas to w pobliskim lesie – obecnie „Kaplica Objawień na Wodzie” niejakiemu Jakubowi Ruszczykowi mieszkańcowi Szarowoli ukazuje się Matka Boża. Jednak pełny rozkwit tego miejsca związany jest z osobą Marii Kazimiery Sobieskiej – żony króla polskiego Jana III Sobieskiego. Ona to bedąc ciężko chora przybywszy do Krasnobrodu przed oblicze Matki Bożej doznaje łaski cudownego uzdrowienia. Jako wotum wdzięczności funduje piękny barokowy kościół, oddany do użytku wiernym w 1699 roku. Co roku do Krasnobrodzkiego Sanktuarium przybywają pielgrzymi z kraju i z zagranicy. Przed cudownym obliczem Pani Roztocza wypraszają łaski, nawiedzają tutejszą Kalwarię, modlą się na Dróżkach Różańcowych a także zwiedzają znajdujące się tutaj zabytki i muzea.

Kościół i Klasztor

Kościół i Klasztor